• Úspech mikulášskych hokejových dorastencov

• Hokejová sezóna 2021/22 vrcholí aj v mikulášskom klube. Kategória mužov si úspešne vybojovala udržanie sa v extralige a kategória dorastu si vybojovala postup do extraligy. Pod tento úspech sa podpísali aj naši športovci - Oliver Korbáš (kvinta), Marek Stano (sexta) a Patrik Gabryš (I. A).

K úspechu srdečne gratulujeme.

Pozrite si fotografie v galérii Hokejoví dorastenci.

• Deň Zeme

• V piatok 22. apríla 2022 sa aj naša trieda III. A aktívne zúčastnila akcie Deň Zeme, ktorú každoročne organizuje aj mesto Liptovský Hrádok.

Naším "znečisteným rajónom" bolo okolie Skalky, hradu a dovalovskej cesty. Nafasovali sme rukavice, vrecia na odpadky a hor sa do práce.

Okrem toho, že sme ako trieda strávili spoločne pri práci príjemné jarné predpoludnie, predovšetkým sme pomohli predýchnuť ekosystému okolo nás.

Výsledok určite potešil všetkých. Nás študentov, obyvateľov Hrádku, a určite aj návštevníkov, ktorí mestom len prechádzajú.

trieda III. A

Pozrite si fotografie v galérii Deň Zeme.

• Chemická olympiáda

• V mesiacoch február a marec sa na našej škole uskutočnili domáce – študijné a školské kolá chemickej olympiády v kategóriách A, B a D. Odtiaľ  si najlepší žiaci zabezpečili postup do okresného a krajského kola. V najvyššej a aj najťažšej kategórií A si Matej Lang (oktáva) vybojoval krásne štvrté miesto v krajskom kole. V kategórií B do krajského kola postúpil Juraj Klein (sexta), ktorý obsadil 9. miesto a stal sa aj úspešným riešiteľom tejto olympiády.  Z našich najmladších žiakov postúpili do okresného kola Teodor Dobiáš, Ema Dopaterová a Terézia Hatiarová (kvarta). Z nich Ema získala aj titul úspešného riešiteľa. Čaká nás ešte školské kolo chemickej olympiády kategórie C, ktoré sa uskutoční 22. 4. 2022.

Všetkým zúčastneným riešiteľom blahoželáme a prajeme veľa šťastia pri riešení praktických aj teoretických úloh v nasledujúcich kolách.

RNDr. Martina Kakalejčíková Janíková

Pozrite si fotografie v albume Chemická olympiáda.

• Krajské kolo olympiády v ruskom jazyku

• Dňa 21. marca 2022 sa naši žiaci - Samuel Cheben (sexta) a Júlia Čurillová (II. A) zúčastnili krajského kola olympiády v  ruskom jazyku. Hoci súťaž prebiehala online formou, pozostávala zo všetkých častí, z ktorých sa skladá jej bežná prezenčná podoba. V prvej časti žiaci absolvovali čítanie s porozumením, posluch s porozumením a test z kulturológie. V poobedňajších hodinách sa konala ústna časť, v rámci ktorej museli súťažiaci dokázať svoje jazykové zručnosti vo voľnom rozhovore na vylosovanú tému, ďalej opísať obrázok  a zúčastniť sa  diskusie v zvolenej téme.

Sme veľmi radi, že Samko obsadil 3. miesto v svojej kategórii (B2). Takisto sa darilo aj Julke, ktorá sa stala riešiteľkou so 75% úspešnosťou a obsadila 4.miesto v kategórii B1

Obidvom študentom srdečne gratulujeme a prajeme, aby  aj v budúcnosti rozvíjali svoj jazykový talent a tešili sa zo svojich pokrokov.

Mgr. Mária Šimonová

• Krajské kolo SOČ

• Dňa 4. apríla 2022 sa uskutočnilo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti online formou. Našu školu reprezentovali 6 žiaci so svojimi prácami. Najúspešnejšou bola Svetlana Porubänová (III. A), ktorá v odbore História, filozofia a právne vedy obsadila 3. miesto. Ostatní súťažiaci Matej Kováč, Natália Kmeťová, Katarína Bartková, Emma Majerčáková (všetci III. A), a Marián Tomčík (oktáva) obsadili vo svojich odboroch 4. miesto.

K umiestneniam srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.