• Fungovanie samosprávy v praxi

• Dňa 16. 1. 2024 sa naše triedy septima a III.A zúčastnili v rámci občianskej náuky návštevy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku. Chvíľu zo svojho času nám venoval primátor mesta Mgr. Branislav Tréger, PhD., a po ňom sa nám venoval prednosta úradu Ing. Ján Kazár. Oboznámili sme sa so všetkými funkciami úradu, ako prebiehajú voľby do jednotlivých funkcií, čo všetko môžeme na úrade vybaviť, a v neposlednom rade nás zaujímala blízka budúcnosť nášho gymnázia, ktoré bude patriť pod mesto, a aj najbližšie plány v meste Liptovský Hrádok. Pán prednosta nám napríklad prezradil, ako sa bude vyvíjať výstavba plavárne, a ako bude pokračovať projekt cyklotrás. Sme pánovi primátorovi aj prednostovi vďační, že si medzi toľkými povinnosťami našli na nás čas a venovali sa nám. Taktiež sme vďační pani učiteľke Mravcovej, že nám poskytla takúto zaujímavú príležitosť, ktorá nám rozšírila vedomosti o aktuálne preberanom učive aj mimo lavíc.

Zuzana Lehotská