• Krajské kolo SOČ

• Dňa 28. marca 2023 sa v priestoroch Strednej odbornej školy informačných technológií v Kysuckom Novom Meste uskutočnilo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Našu školu reprezentovali 5 žiaci so svojimi prácami. Najúspešnejší bol Andrej Kubík (septima), ktorý v odbore Stavebníctvo, geodézia, kartografia obsadil 3. miesto. Ostatní súťažiaci Matej Lehotský (septima), Júlia Čurillová, Patrik Hrabal, Daniela Rakytová (všetci III. A) obsadili vo svojich odboroch 4. miesto.

K umiestneniam srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Medzinárodný deň učiteľov

• Slová vďaky a milý pozdrav jari v podobe kietku potešili všetkých učiteľov pri príležitosti nášho sviatku 28. marca. Zástupcovia žiackej školskej rady nám v mene študentov vyjadrili úctu a vďačnosť, za čo všetkým srdečne ďakujeme.

pedagogický zbor

• Volejbalový turnaj stredných škôl

• V pondelok 27. marca sme sa zúčastnili súťaže volejbalového mixu v Strednej zdravotnej škole v Liptovskom Mikuláši. Súťažili sme spôsobom každý s každým, odohrali sme tri kvalitné zápasy. Náš zmiešaný tím reprezentovali Nikola Matúšková, Júlia Čurillová, Daniela Rakytová, Daniela Pikalová, Tomáš Eduard Kojš, Michal Miroslav Moravčík, Filip Jurčo, Šimon Adamov (všetci III. A) a Lucas Melich (sexta). Napriek tomu, že sa nám nepodarilo postúpiť do krajského kola, nazbierali sme veľa skúseností, získali sme cenné rady a naučili sme sa navzájom sa podporovať a hrať ako jeden tím.

Daniela Pikalová, III. A

Pozrite si fotografie v galérii Volejbal SŠ.

• Hodina deťom

• Hodina deťom je verejná finančná zbierka organizovaná Nadáciou pre deti Slovenska od roku 1999. Výťažok zo zbierky putuje na podporu užitočných a jedinečných projektov zameraných na rozvoj osobnosti a tvorivosti u detí, rozvíjanie ich individuálneho potenciálu v závislosti od ich zdravotného stavu, talentu či hendikepu, skvalitňovanie školského prostredia, budovanie komunít i bezpečného prostredia pre deti, ale aj na intervenčné projekty, ktorých cieľom je riešiť problémové situácie detí.

Ani my študenti nie sme  ľahostajní k detským osudom, a tak sme 21. marca vyrazili do ulíc Liptovského Mikuláša. Šesť dobrovoľníčok – Bibiana Hadušovská, Nikola Matúšková, Daniela Rakytová, Lenka Zemková, Katarína Feriancová, Michaela Gáborová.

Všetky s dobrou náladou a úsmevom na tvári sme počas dopoludnia vyzbierali krásnu sumu, ktorá určite pomôže deťom, ktoré to potrebujú.

Bibiana Hadušovská, III. A

• Okresné kolo SOČ

• Dňa 24. februára 2023 sa v priestoroch Strednej odbornej školy elektrotechnickej uskutočnilo okresné kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Našu školu reprezentovalo 10 študentov so svojimi prácami a 7 z nich úspešne postúpilo do krajského kola. Úspešnými riešiteľmi boli žiaci Filip Antol, Andrej Kubík, Matej Lehotský, Ján Skerl (všetci septima), Júlia Čurillová, Patrik Hrabal a Daniela Rakytová (všetci III. A).

K úspechu srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Prajeme veľa úspechov aj v krajskom kole.