• International Particle Physics Masterclasses

• Dňa 30. 3. 2022 sa naši študenti Patrik Hrabal, Tomáš Kossuth (II. A) a Juraj Klein (sexta) zúčastnili zaujímavej akcie – 18. ročníka International Particle Physics Masterclasses 2022 na Žilinskej univerzite. Študenti si najprv vypočuli niekoľko prednášok o časticovej fyzike a veľkom hadrónovom urýchľovači (LHC) v Cerne, v ktorom sa zrážajú častice pohybujúce sa takmer rýchlosťou svetla. Poznatky z prednášok následne využili pri počítačovom cvičení, v ktorom pracovali s reálnymi dátami získanými z LHC. Mali tak možnosť vyskúšať si prácu časticových fyzikov v Cerne.

Pre našich študentov to bol nevšedný zážitok.

Mgr. Vladimír Javornický

Pozrite si fotografie v galérii Masterclasses 2022.

• Geografická olympiáda

• V mesiaci február prebehli školské a okresné kolá geografickej olympiády. V kategórii E sa okresného kola zúčastnili Teodor Dobiáš, Ema DopaterováTerézia Hatiarová (všetci kvarta) a stali sa úspešnými riešiteľmi.

V kategóriách pre stredné školy sme mali zastúpenie vo všetkých kategóriách a 6 žiaci postupujú na krajské kolo. V kategórii A postupujú Matej Kováč, Dominik Vyoral (obaja III. A), v kategórii B postúpila Svetlana Porubänová (III. A) a v kategórii Z zabojujú Samuel Cheben (sexta), Patrik Hrabal (II. A), Matej KováčJakub Pleva (III. A).

Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a postupujúcim srdečne blahoželáme.

Pozrite si úkážky postupujúcich prác v galérii Geografická olympiáda.

• Okresné kolo SOČ

• Dňa 4. marca 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Stredoškolskej odbornej činnosti online formou. Našu školu reprezentovalo 10 prác, z ktorých 6 úspešne postúpilo do krajského kola. Úspešnými riešiteľmi boli žiaci Svetlana Porubänová, Matej Kováč, Natália Kmeťová, Katarína Bartková, Emma Majerčáková (všetci III. A), a Marián Tomčík (oktáva).

K úspechu srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Prajeme veľa úspechov aj v krajskom kole.